Aktualności

Relacja z meczu

• autor: ninja89, 2016-04-03 19:42

W rozwinięciu...

W niedzielne popołudnie na Estadio Modlińska zespół K.S Wisła Jabłonna podejmował w ramach 15 kolejki B-klasy zespół K.S Bednarska Warszawa. Po ubiegło tygodniowej porażce w derbach z rezerwami Dębu Wieliszew podopieczni Ryszarda Stromeckiego za punkt honoru chcieli pokazać że tamta porażka była tylko wypadkiem przy pracy. Przed meczem zdecydowanym faworytem spotkania był zespół z Jabłonny co nie znaczy że zespół z Warszawy z góry był skazany na porażkę . Bednarska w poprzedniej kolejce uległa liderowi z Wyszkowa aż 10:0 co mogło wskazywać iz dla gospodarzy jest to idealny zespół do odbudowania morali, nic bardziej mylnego nawet gdy na niedzielny mecz stawili się w liczbie 14 zawodników wśród których był 3 bramkarzy nie należy lekceważyć chłopaków z Warszawy. Piękna słoneczna pogoda spowodowała iż na mecz zjawiła się duża grupa kibiców chętnych obejrzeć ciekawe zawody. Niektórzy z nich śledzili przebieg meczu na balkonach w publicznych blokach, inni za ogrodzeniem boiska czy siedząc na ławeczkach okalających boisko w Jabłonnie. Nie mam zbytnio czasu pisać długich wypracowań więc napiszę co się działo w konkretnych minutach meczu:
1' W pierwszej akcji Wisła wywalczyła rzut wolny. Piłkę wrzuca Adrian Polak wprost na głowę Jarka Kowalskiego jednak jego strzał wybija na róg bramkarz Bednarskiej. Chwilę później po wrzutce główkował Mikołaj Kropicz jednak jego strzał mija bramkę gości
5' Akcja Wisły. Piotr Małyszew ogrywa obrońcę gości, wrzuca piłkę na wbiegającego Mateusza Kowalskiego którego strzal minimalnie nad poprzeczką. Nadal 0:0 Wisła naciska
6' Minimalnie niecelny strzał oddaje Jarek Kowalski który po błędzie defensywy Bednarskiej spróbował zaskoczyć bramkarza
7' Bednarska popełnia kolejne błędy w środkowej strefie boiska, piłkę przejmuje Czarek Kowalski, podaje na skrzydło do Adriana Polaka który wrzuca na głowę Jarka Kowalskiego ale ponownie minimalnie nad bramką
8' Wisła dalej w natarciu. W ciągu minuty wrzutki Michała Banaszka i Adriana Polaka sieją zamęt w obronie gości jednak na zegarze widnieje wynik remisowy
9-14' Akcje toczą się głównie w środkowej strefie boiska, obie drużyny notują dużo strat, typowa kopanina. Monotonie przerywają wrzutki Kamila Szragi lub Adriana Polak jednak bez skutku bramkowego
15' Wolny dla Wisły. Centra Mateusza Kowalskiego ale ciut za wysoka i nikt nie dochodzi do piłki
19' Po szybko wykonanym rzucie z autu przez Karola Romatowskiego po raz kolejny strzałem z pierwszej piłki bramkarza próbuje zaskoczyć Jarek Kowalski. Niestety nad bramką
30' Indywidualna akcja Jarka Kowalskiego, mija 3 zawodników, strzela iii...obok bramki
31' Michał Banaszek prostopadle do Adriana Polaka ale efekt taki jak przed minutą
35' Piotr Malyszew podaje do Jarka Kowalskiego ten odgrywa do Mateusza Kowalskiego ale jego strzał broni bramkarz Bednarskiej
37' Czarek Kowalski z rożnego wprost na głową Banaszka jednak po raz kolejny piłka ląduje w rękach bramkarza gości
42' Indywidualna akcja Piotrka Małyszewa który przed szesnastka zostaje sfaulowany przez obrońcę gości. Sędzia odgwizduje wolny i wyciąga żółtą kartkę graczowi Bednarskiej. Do piłki podchodzi Mateusz Kowalski który strzałem w prawy dolny róg bramki uzyskuje prowadzenie dla Wisły. Piłka jeszcze odbija się od słupka ale najważniejsze że na przerwę nasi ulubieńcy schodzą prowadząc 1:0!!!!!!
53' Akcja Kowalskich, podaje Czarek a strzela Mateusz jednak obok bramki
54' Wisła zdobywa bramkę!!! Strzelcem jest Adrian Polak. Niestety nie wiem w jaki sposób ją zdobył i kto asystował.
56' Akcja Wisły. Klepka Jarka Kowalskiego z Michałem Banaszkiem, strzał tego drugiego wybija na róg bramkarz gości. Chwilę potem po wrzutce z rożnego Polaka strzałem głową swojej okazji szukał Łukasz Majewski. Nad bramką
64' Akcja duetu Banaszek - Szraga, wrzutka Kamila, strzał Michała jest gooll!! Niestety sędzia odgwizduje spalonego.
65' Atak Bednarskiej, po wrzutce pomocnik gości dotyka piłkę ręką, Wisła protestuje ale akcje trwa dalej, podanie na lewą stroną do niepilnowanego zawodnika Bednarskiej a ten prostym strzałem zdobywa kontaktową bramkę 2:1!!!!
70' Swojej okazji na gola w tym meczu szukał Adam Fronczek jednak jego strzał ląduje obok bramki
77' To powinien być gol!! Jarek Kowalski do Michała Banaszka, ten oddaje do Kamila Szragi, strzał i poprzeczka!! Rzut rożny ponieważ po opadnięciu piłki na ziemię na rożny wybija obrońca Bednarskiej. Wybija z rogu Piotrek Malyszew jednak bez zagrożenia
83' Po wrzutce Jarka Kowalskiego i podaniu Kamila Szragi do Filipa Romatowskiego ten ostatni mocnym strzałem sprawdził czujność bramkarza Bednarskiej, jednak piłka ląduje obok słupka i nadal mamy 2:1
88' Wisła w natarciu. Rajd Mateusza Kowalskiego, wrzutka i momentalny strzał Mikołaja Kropicza, jednak obok bramki
90+3' Koniec meczu

Podsumowując mecz stał na dobrym poziomie i gdyby lepsze celowniki zawodników Wisły mecz zakończyłby się pogromem a tak mamy skromne 2:1. Ważne 3 punkty jednak trzeba popracować nad skutecznością bo czołówka ligi na pewno nie pozwoli na tyle sytuacji bramkowych co może się zemścić. Tymczasem zapraszam już kibiców za dwa tygodnie gdzie nasi ulubieńcy zagrają u siebie z RKS Mazur II Radzymin. Mecz odbędzie się 16.04.2016 o 11:00 a już za tydzień na wyjedzie pojedziemy na Targówek do Warszawy gdzie o ligowe punkty  w niedziele 10.kwietnia o 15:30 zmierzymy się z miejscowym GKP.