Aktualności

Dreszczowiec w niedzielne południe - relacja z meczu

• autor: ninja89, 2017-04-02 21:03

w rozwinięciu...

Jeśli ktokolwiek powiedziałby że wezmę dzisiaj udział w dreszczowcu rodem z Hitchoka zaopatrzyłbym się w saszetkę melisy dla uspokojenia albo nawet coś mocniejszego aczkolwiek pewnie i to by nie pomogło oglądając mecz 13 kolejki pomiędzy K.S Wisła Jabłonna a ubiegłorocznym spadkowiczem z A-klasy zespołem GKS Dąbrówka. W poprzedniej rundzie pokonaliśmy dzisiejszego przeciwnika 4:1 będąc wtedy zespołem lepszym od początku do końca meczu. Czego kibice mogli się spodziewać po dzisiejszej rywalizacji? Na pewno gradu bramek bowiem zawsze w starciach obu zespołów padało przynajmniej kilka goli z czego na pewno najbardziej zadowoleni byli kibice będący wtedy na takich spotkaniach. Jeśli chodzi o kibiców to warunki pogodowe dopisały na tyle że na stadion Estadio Modlińska w niedzielne południe wybrało się obejrzeć ponad 100 osób (w tym grupa ok. 40 sympatyków drużyny przyjezdnych, którzy przez cały mecz żywiołowo dopingowali swój zespół i mimo ostatecznej porażki podziękowali im za grę i poświęcenie) Po przeciwnej stronie barykady prym wiodła grupa ultrasów Wisły. Napisałem grupa? Hmmm tak grupa dwóch kibiców którzy raz za razem przekrzykiwała o wiele liczniejszą ekipę przyjezdnych i z miejsca zdobyli szacunek całego zespołu oraz pozostałych kibiców zebranych na trybunach Jabłonowskiego stadionu. Panowie chylę czoła przed wami – wielki szacun!!!! Dziękujemy!!!!
Ważne minuty:
3’ Rzut wolny dla GKS. Fenomenalny strzał w lewy dolny róg bramki i taka sama interwencja Tomka Kokosińskiego który paruje strzał i przy pomocy Maćka Lecha, który wybiciem poza pole karne zażegnują niebezpieczeństwa pod naszą bramką
5’ 1:0 dla Wisły po fenomenalnym odbiorze Adama Fronczka i błyskawicznym podaniu do Michała Bananszka, który nie namyślając się huknął po ziemi przy prawym dolnym słupku Dąbrówki
7’ Wyrzut z autu zawodnika gości, wprost na głowę kolegi który stojąc tyłem do bramki oddaje strzał, jednak piłka ląduje obok i od własnej bramki Kokosiński
9’ Kolejne zagrożenie ze strony przyjezdnych. Na strzał z okolicy 30m decyduje się pomocnik Dąbrówki. Piłka po nabraniu dość dziwnej rotacji na szczęście wpada w przysłowiowy koszyczek Tomka i możemy odetchnąć z ulgą
11’ Rzut wolny po faulu na Tomku Wierzbickim. Strzał Banaszka, odbija się od muru i piłka ląduje na rzut rożny po którym nie wynika nic groźnego dla przeciwników
13’ Po rzucie rożnym Dąbrówka następuje zamieszanie w polu karnym Wisły. Po przypadkowym zagraniu głowy, piłką ląduje na nodze przeciwnika, który zaskoczony takim obrotem sprawy posyła piłkę z 3m nad bramką. To powinien być gol dla gości
14’ Po zbyt lekkim wybiciu bramkarza, ponownie swojego szczęścia próbuje Banaszek, jednak tym razem daleko od bramki
16’ Akcja gości, szarża prawą stroną boiska, dośrodkowanie próbuje zablokować Piotrek Małyszew wślizgiem i na szczęście ta sztuka mu się udaje i piłka wychodzi na rzut rożny. Po wrzutce piłkę głową poza pole karne wyekspediował Łukasz Majewski, jego imiennik Łukasz Gałązka próbuje uruchomić na prawej stronie Tomka Wierzbickiego jednak jego zamysł zostaje zniweczony wślizgiem przeciwnika. Szkoda, szykowała się dobra akcja
22’ Ewidentny faul na Michale Banaszku, który otrzymał piłkę i w momencie próby minięcia obrońcy Dąbrówki zostaje sprowadzony do parteru. Sędzia o dziwo przyznaje rzut wolny gościom co jest skandaliczne i wprowadza spore niezadowolenie zarówno na ławce rezerwowej Wisły jak i na trybunach (co niestety udzieliło się tez i mi – za wulgaryzmy przepraszam naszym najmłodszych kibiców)
25’ Z pozoru w niegroźnej sytuacji goście otrzymują rzut karny po faulu Piotrka Małyszewa, któremu zabrakło ułamku sekundy by zamiast w nogę trafić w piłkę i wybić ją poza pole karne. Piotrek nic się nie stało – zdarza się każdemu. Strzał w prawą stronę i 1:1
27’ W przeciągu dwóch minut gracze przyjezdni złapali wiatr w żagle i poważnie mogli zagrozić Tomkowi Kokosińskiemu jednak wpierw wślizg Zbyszka Marzęckiego po strzale gracza gości a potem wybiciu Maćka Lecha, który ubiegł napastnika Dąbrówki nie doprowadza do zmiany wyniku meczu
29’ Rzut wolny. Miękkie dośrodkowanie Mateusza Kowalskiego do Fronczka a ten ze spokojem lobuje goalkeepera przyjezdnych. 2:1!!!
31’ Michał Banaszek dostaje podanie od Łukasza Majewskiego, wyprzedza bramkarza, który wyszedł daleko od własnej bramki, oddaje strzał mimo asysty zawodnika gości, jednak za lekko i bramkarz wybija na aut
32’ Remis po akcji prawą stroną boiska i dośrodkowanie do niepilnowanego zawodnika który zamykając akcję pakuję piłkę tuż przy lewym słupku bramki Wisły Jabłonna. Pytanie gdzie byli obrońcy?
36’ Wiślacy tracą trzecią bramkę i ponownie bramkę zdobywa zawodnik niepilnowany przez żadnego z obrońców Wisły który strzałem pewnie pokonuje Kokosi ńskiego
38’ Dąbrówka nie spoczywa na laurach i dąży do podwyższenia rezultatu jednak pewnie w obu sytuacjach obronną ręką wychodzi bramkarz Wisły
45’ Ostatnia akcja Wisły. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Mateusza Kowalskiego i przed linią końcową wślizgiem piłkę do bramki kieruje Maciej Lech. Bramka do szatni, remis na tablicy 3:3
51’ Poprzeczka ratuje Wisłę przed utratą czwartej bramki!! Po wyrzucie z autu i podaniu do środkowej strefy boiska, pięknym strzałem popisuje się gracz z Dąbrówki. Pech gości, fart gospodarzy
53’ Wierzbicki z rożnego na głowę Banaszka, ten przedłuża do Gałązki, który oddaje centro strzał jednak minimalnie nad bramką
57’ Po raz drugi w tym spotkaniu goście nie trafiają do pustej bramki po akcji lewą stroną boiska i dośrodkowaniu gdzie piłka ląduje na głowie zawodnika Dąbrówki, strzał ląduje nad poprzeczką Wisły
60’ Podanie z wolnego Kowalskiego do Wierzbickiego. Tomek wbiega z prawej strony w środkową strefę po czym oddaje mocny strzał w stronę bramki Dąbrówki. Minimalnie nad poprzeczką
67’ Euforia na trybunach!!! Adam Fronczek pięknym strzałem prawie w okienko zdobywa czwartą bramkę dla Wisły a swoją drugą w dzisiejszym meczu. Asystę zalicza Michał Banaszek który po minięciu dwóch zawodników wypuszcza Adama prawą stroną i mimo że dostał piłkę zza plecy udało mu się oddać fenomenalny strzał zza pola karnego i eksplozja radości w ekipie Wisły. 4:3!!!!
69’ Dąbrówka dąży do wyrównania, jednak na posterunku po strzale zawodnika gości Tomek Kokosiński
71’ Strzał Fronczka po podaniu Małyszewa. Broni bramkarz
78’ Mecz wygląda jak obrona Częstochowy, Wisła się broni Dąbrówka atakuje, sporo pracy mają nasi obrońcy, którzy dwoją się i troją wybijając kolejne piłki zagrywane z obu stron przez zawodników gości
83’ Poprzeczka ratuje po raz kolejny Wisłę przed utratą bramki, kilka minut do końca meczu, nerwowo w obu drużynach. Szerzą się faule, sędzia trochę nie panuje nad meczem i gdyby był bardziej konsekwentny na paru żółtych mecz by się nie skończył
90’ Ostatnia akcja Dąbrówki. Dośrodkowanie z lewej strony wprost na głowę napastnika gości, jednak minimalnie obok bramki