Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Wygrana na inauguracje ligi!

• autor: ninja89, 2017-08-20 20:35

W swoim powrocie po dwuletniej banicji w B-klasie swoje spotkanie w niedzielne południe w Jabłonnie rozgrywała miejscowa Wisła. Ich przeciwnikiem byłe nie byle kto. Klub Sportowy Wkra Pomiechówek zna każdy znawca powiatowej a może także i całej Polski a za sprawą ich trenera, którym jest dobrze znany w środowisku piłkarskim p. Artur Lewandowski. Obecny trener naszego dzisiejszego przeciwnika bardzo poważnie podchodził do spotkania z Wiślakami co wskazywała jego obecność na naszym spotkaniu pucharowym z przenośną kamerą która miała posłużyć na zebranie owocnego materiału by  rozgryźć ekipę Ryszarda Stromeckego. Dzisiejszy mecz mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych ale przy dość licznej widowni - ok 100 osób. dostarczył na pewno sporo emocji. Obie drużyny nie kalkulowały i od początku mogliśmy oglądać fenomenalne zawody które nie jednemu smakoszowi nasyciły apetyt na najbliższy tydzień. Po ciężkiej walce wygraliśmy 2:0 po bramkach Tomka Tomaszka i Jarka Kowalskiego, przy których asysty zaliczył niezawodny Paweł Madej. Pierwsze starcie jest nasze, teraz skupiamy się na pucharze a potem mecz w Wołominie z rezerwami miejscowego Huragany. Kolejny mecz w Jabłonnie odbędzie się w niedzielę 3 września o 17:00 a teraz powoli piszę co się działo w danych minutach :)

1' Rozpoczęcie spotkania

2' Rzut wolny dla Wisły. Mateusz Kowalski dośrodkowuje, głową stara się uderzyć Jarek Kowalski, uprzedza go obrońca, piłka spada pod nogi Pawła Madeja, który bez wahanie uderza na bramkę. Wysoko nad poprzeczką
4' Tomasz Kokosiński fenomenalnie broni po strzale zawodnika Wkry Pomiechówek. Akcja poszła lewą stroną boiska, gracz gości dośrodkował i jego kolega miał przed sobą tylko Tomka, który popisuje się fenomenalnym refleksem i odbija strzał gracza gości. To powinien być gol dla przyjezdnych!!!
6' Po zbyt słabym wybiciu zawodnika Wkry, piłkę na 30m przejmuje Łukasz Gałązka. Oddaje strzał wysoko nad bramką.
11' Rzut rożny dla Wisły. Piotrek Małyszew dośrodkowuje, głową obrońca wybija przed pole karne, gdzie czeka nasz kapitan, strzał Mateusza ofiarnie blokuje obrońca. Gdyby tego nie zrobił śmiem wątpić czy bramkarz obroniłby to uderzenie
12' Kąśliwy strzał sprzed pola karnego oddaje Tomek Wierzbicki, bramkarz końcami palców sparował piłkę na rzut rożny
13' Wolny po faulu na Madeju. Do piłki podchodzi Hubert Koński, uderza po ziemi tuż obok prawego słupka
15' Kolejny korner dla Wisły. Tomaszek dośrodkowuje, strzał Wierzbickiego zablokowany przez obrońce
17' Gol dla gości!!! Niee spalony. Po dośrodkowaniu z prawej strony na pozycji spalonej znajdowało się dwóch graczy Wkry. Jeden zagrał głową do drugiego, który wpakował piłkę do bramki. Ufff było gorąco
18' Wolny dla zawodników Artura Lewandowskiego. Wrzutka, na nasze szczęście żaden zawodnik Wkry nie sięgnął piłki
20' Dośrodkowanie z prawej strony pomocnika gości, Hubert oddala zagrożenie, po chwili strzał oddaje zawodnik przyjezdny holując przy tym piłkę przez 15m. Pewnie broni Kokos
22' Kolejna interwencja Tomka w bramce. Wolny w środkowej strefie boiska (gdzieś 25m od bramki), dośrodkowanie, strzał głową zawodnika gości i kolejny raz swój kunszt pokazuje Kokos
24' Mateusz Mrozowski na spółkę z Michałem Banaszkiem powstrzymują groźny atak przyjezdnych, kiedy to po zle wykonanym rzucie rożnym naprzeciwko nich stanęło 3 zawodników z Pomiechówka
27' Rzut wolny dla Wisły i żółta kartka dla zawodnika gości za dyskusje z arbitrem. Do uderzenia podchodzi Banaszek, strzela, tuz obok bramki
32' Akcja Wkry lewą stroną boiska, gdzie po minięciu naszego zawodnika i płaskim podaniu piłkę nogą odbija nasz bramkarz. Po chwili musi robić znów to samo tym razem piąstkując niebezpieczne dośrodkowanie z prawej strony
33' Tomek Wierzbicki zagrywa do Gałązki, ten na prawo wypuszcza Madeja, którego próbę dośrodkowania blokuje obrońca gości. Wrzutkę z rzutu roznego i strzał Tomaszka po raz kolejny końcami palców na korner wybija goalkeeper przyjezdnych
36' Po podaniu Mrozowskiego na klepkę zagrali Tomaszek z Madejem, wpierw podaje Tomek do Madeja, ten mu odgrywa, strzał naszego pomocnika wślizgiem blokuje gracz gości i powinien być rożny! Sędzia jednak uznaje ze Tomaszek faulował zawodnika Wkry.
38' Piotrek Małyszew ofiarnym wślizgiem wybija piłkę szarżującemu zawodnikowi gości. Krzyk podekscytowanych fanów Piotrka niesie się po całym stadionie.
40' Wkra Pomiechówek szuka swojej szansy na otwarcie wyniku. Prawą stroną mnie zawodnik gości, dośrodkowuje przed pole karne gdzie czeka na okazje nasz były zawodnik Konrad Kaza,jednak zostaje uprzedzony przez Michała Banaszka który głową ekspediuje piłkę poza strefę zagrożenia.
45' Sędzia kończy pierwszą połowę.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
46' Sędzia rozpoczyna drugą połowę
50' Swoją sytuacje mieli gracze Artura Lewandowskiego. Uderzenie sprzed pola karnego, z kłopotami ale łapie Kokosiński
53' Do bezpańskiej piłki dopada Tomek Wierzbicki, holuje ja dobre kilkanaście metrów, mijając dwóch zawodników, oddaje strzał, na rzut rożny sparował bramkarz gości.
56' Dośrodkowanie z prawej strony Wierzbickiego ląduje na głowie Jarka Kowalskiego, który zbyt długo składał się do tego uderzenia i strzał zostaje odbity do interweniującego gracza gości, do piłki dopada jeszcze Tomaszek, oddaje strzał i bramkarz z kłopotami ponownie na rzut rożny
57' Bramkarz Wisły broni strzał zawodnika przyjezdnych mimo obecności przy nim jednego z naszych obrońców
59' W akcji Wisła a konkretnie Tomaszek do Madeja, ten mu odgrywa, strzela i fenomenalnie broni bramkarz.
60' W indywidualnej akcji Paweł Madej, który po otrzymaniu piłki popędził na bramkę gości, po drodze poślizgnął się zawodnik Wkry i Paweł miał możliwość zdobycia swojej bramki w dzisiejszym meczu, jednak zdecydował się zagrać w pole karne gdzie na nasze nieszczęście nikogo nie było. Piłkę wybija obrońca
62' Podanie z prawej strony przed pole karne Wisły, pojedynek z naszym zawodnikiem wygrywa napastnik przyjezdnych, strzał, wysoko nad bramką
69' PO DALEKIM WYKOPIE Z WŁASNEJ POŁOWY PRZEZ HUBERTA KOŃSKIEGO I ZGASZENIU JEJ PRZEZ MADEJA, DO PIŁKI DOPADA TOMASZ TOMASZEK, ODDAJE STRZAŁ OBOK BEZRADNEGO BRAMKARZA WKRY 1:0 DLA WISŁY!!!
75' W indywidualnej akcji po raz kolejny uczestniczy Paweł Madej który ze środkowej strefy boiska przebiegł z piłką mimo obecności dwóch obrońców Wkry dobre kilkanaście metrów, uderza i fenomenalnie ponownie goalkeeper przyjezdnych.
79' WISŁA PROWADZI 2:0!!! PO PODANIU WIERZBICKIEGO I RAJDZIE MADEJA PRAWĄ STRONĄ BOISKA, PAWEŁ WBIEGA W POLE KARNE I WYSTAWIA JARKOWI KOWALSKIEMU PIŁKĘ JAK NA TACY. PIERWSZY STRZAŁ NASZEGO ZAWODNIKA BRONI BRAMKARZ, JEDNAK Z DOBITKĄ  JUŻ SIĘ NIE MYLI!!!!! 2:0 DLA WISŁY!!!
80' Aktywny w tym meczu Wierzbicki zostaje sprowadzony do parteru przez pomocnika Wkry Pomiechówek, który przed faulem przebojem minął trzech zawodników przeciwnika
83' Rajd Tomaszka, który zamiast strzelać podaje, piłka pada łupem graczy przyjezdnych.
84' Zmiana Maciej Lech wchodzi za Jarka Kowalskiego, którego żegnają brawa.
85' Strzał Wierzbickiego  po podaniu Gałązki. Nad bramką.
86' Akcje tercetu Tomaszek - Lech - Mrozowski,który klepią miedzy sobą piłkę, próba wypuszczenia Madeja przez tego ostatniego, na rzut rożny wybija obrońca. Dośrodkowanie Wierzbickiego, głową uderza Tomaszek, minimalnie obok bramki
87' Zmiana Michał Szymczak wchodzi za Tomka Wierzbickiego. Brawo Wierzba za występ. Tak ma być cały czas!!!
88' Rzut wolny dla Wkry. Pewnie łapie Tomek Kokosiński
89' Goście szukają bramki kontaktowej jednak ich pomysł wpierw z głowy wybija Banaszek a potem Mrozowski, odpowiednio wybijając piłkę a drugi blokując strzał z narożnika boiska
90' Paweł Madej na prawej stronie zakręca obrońcami, wbiega w pole karne i wystawia piłkę Michałowi Szymczakowi. Niestety nasz zawodnik kiksuje. To powinien być gol!!!
90+2' Koniec meczu.

Moja opinia - mecz stał na wysokim poziomie, zawodnicy obu drużyn zagrali fenomenalne zawody, kibice byli zachwyceni poziomem spotkania i cieszy fakt dużej publiczności oraz serce się raduje że mamy drużynę, której mam nadzieje nie będziemy się wstydzić. Mimo że to pierwszy mecz a wiele przed nami wierzę jak i wielu naszych kibiców że damy radę w A-klasie :) Gramy swoje! Pozdro mordy!