Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Pucharowa przygoda trwa dalej!!

• autor: ninja89, 2017-08-23 21:36

Rozgrywki w Okręgowym Pucharze Polski rządzą się swoimi prawami, polegającym na daniu szansy gry zawodnikom rzadziej pojawiających się na boisku. Wiślacy po pokonaniu Reprezentacji Dziennikarzy Warszawa w drugiej rundzie zmierzyli się z przedstawicielem Ligi Okręgowej, zespołem TKS Bóbr Tłuszcz. Po wyrównanej pierwszej połowie i demolce zaprezentowanej w drugiej odsłonie do kolejnej rundy wynikiem 5:1 przechodzą podopieczni Ryszarda Stromeckiego. Hattricka dla naszego zespołu zdobył Michał Banaszek a po jednym trafieniu dołożyli odpowiednio Szymon Prandzioch i Łukasz Walczak. Wygrywamy ten mecz zasłużenie i teraz zobaczymy kogo przydzieli nam losowanie. A tymczasem zapraszam do krótkiej relacji z tego jak mniej więcej wyglądały sytuacje na boisku

Jak padały bramki:

I połowa
41' 1:0 dla TKS Bóbr Tłuszcz
Przerzut z lewej na prawą stronę boiska, wygrany pojedynek z naszym obrońca i po chwili Bartek zostaje przelobowany przez zawodnika gości
42' 1:1
Dośrodkowanie z rzutu rożnego Tomka Wierzbickiego, głową przedłuża Łukasz Gałązka a piłkę kolanem do siatki pakuje Szymon Prandzioch

II połowa
51' 2:1
Michał Banaszek wychodzi sam na sam po fenomenalnym zagraniu pomiędzy dwoma obrońcami przez Mateusza Kowalskiego, sam na sam i gol
56' 3:1
Po błędzie obrony Bobra i przejęciu piłki przez Michała Banaszka, nasz zawodnik wpada w pole karne i strzela w prawy górny róg
73; 4:1
Klepka Adama Fronczka z Piotrkiem Małyszewem. Popularny Mrówa wpada z piłką w pole karne, wykłada Michałowi Banaszkowi, któremu nie pozostaje nic innego jak dołożyć nogę
86' 5:1
Dośrodkowanie z rzutu rożnego Adama Fronczką na bramkę strzałem głową  zdobywa Łukasz Walczak

Inne minuty:
1' Przejęcie piłki przez Michała Wawszczaka, próba podania do Jarka Kowalskiego, niestety za mocno i piłka pada łupem obrońcy gości.
2' Ponownie Michał, tym razem do Szymona Prandziocha, który oddaje piłkę Adamowi Fronczkowi, obrońca uprzedza zamiar naszego zawodnika i wybija piłkę na out
4' Próba przelobowania bramkarza przez Łukasza Gałązka z okolic 40m, minimalnie nad bramką
5' Zagranie Tomka Wierzbickiego na prawą stronę do Prandziocha, ten wypuszcza po chwili Jarka Kowalskiego. Bramkarz gości wyjaśnia sytuacje
10' Pierwsza grożna akcja gości. Zagranie ze środkowej strefy boiska na prawą stronę, dośrodkowanie zawodnika Bobra, strzał głową nad bramką
12' Kolejna próba wykorzystania śliskiej nawierzchni po opadach deszczu. Strzał z ponad 50m Michała Banaszka, który sprawił sporo kłopotów goalkeeperowi przyjezdnych. Korner dla Wisły
16' Akcja gości. Podanie ze środka wprost pod nogi swojego kolegi, który wychodzi sam na sam z Olszewskim. Bartek z poświęceniem wyłuskuje piłkę przeciwnikowi i zażegnuje niebezpieczeństwa
21' Po nieprzepisowym zagraniu na Fronczku, Banaszek uderza z wolnego, obok bramki
24' Na strzał z ponad 30m po podaniu Fronczka decyduje się Gałązka, piłka leci daleko od bramki
27' Akcje gości prawą stroną boiska. Ich zapędy studzi jednak Dominik Cieślak wpierw wślizgiem wyłuskuje piłkę zawodnikowi Bobra by chwilę później bez  żadnych kompleksów odebrać piłkę i uruchomić na swoim skrzydle Tomka Wierzbickiego.
29' Po wyrzucie z autu na piekielnie mocny strzał decyduje się gracz z Tłuszcza, piłka mija lewy słupek, ufff
30' Po nieudanej akcji Wiślaków przeciwnik wychodzi z kontrą, wypuszczenie na lewej stronie zawodnika Bobra, który lobuje wychodzącego Bartka Olszewskiego. Na nasze szczęście piłka ląduje daleko od bramki
33' Kolejna akcja gości. Tym razem szarże na lewej stronie wślizgiem powstrzymuje Michał Szymczak
36' Z autu Szymczak do Wierzbickiego, ten zakręcił dwoma obrońcami z Tłuszcza, wpadł w pole karne, lekkie dośrodkowanie zostanie wypiąstkowane przez bramkarza
37' Dobry odbiór zalicza Maciej Lech, który domyślił się co planują gracze gości i uprzedził podanie z lewej strony przed pole karne wybiciem głową
38' Korner dla Wisły. Dośrodkowanie Fronczka, piłka mija wszystkich i dopada do niej Tomek Wierzbicki, wrzutka wprost na głowę Gałązki, minimalnie nad bramką
39' Tercet Szymczak - Wierzbicki - Wawszczak, klepka, Michał wystawia piłkę Jarkowi Kowalskiemu, strzał zablokowany przez obrońce
42' 1:1
44' Sytuacje sam na sam z bramkarzem przyjezdnych marnuje Jarek Kowalski po podaniu Wawszczaka piłka leci obok bramki
45' Koniec pierwszej połowy
----------------------------------------------------------------------------------------------
46' Podwójna zmiana w ekipie Wisły
Za Tomka Wierzbickiego i Michała Szymczaka wchodzą odpowiednio Mateusz Kowalski i Mateusz Mrozowski
51' 2:1
53' Zmiana w Wiśle - za Dominika Cieślaka wchodzi Piotr Małyszew
56' 3:1
60' Fenomenalne zachowanie Piotrka Małyszewa, który przewidując ruch przeciwnika wyprzedził zawodnika gości, zagrywa do Jarka Kowalskiego, który momentalnie mu oddaje. Piotrek wbiega w pole karne, wystawia piłkę Banaszkowi, jednak Michał kiksuje i piłka pada łupem bramkarza Bobra
61' W ostatniej swojej akcji przed zejściem z boiska Bartek Olszewski piąstkuje piłkę po strzale z rzutu wolnego przez zawodnika z Tłuszcza
62' Zmiana w Wiśle
Schodzi Michał Wawszczak wchodzi Łukasz Walczak
Schodzi Bartek Olszewski wchodzi Patryk Żemajtis
68' Po podaniu Maćka Lecha do Mateusza Mrozowskiego, dośrodkowanie Matiego ląduje na głowie Jarka Kowalskiego, którego strzał głową mija bramkę Bobra
69' Pierwsza interwencja Żemajtisa w bramce. Pewnie broni strzał z 30m.
71' Próba przelobowania bramkarza gości przez Jarka po niedokładnym podaniu zawodnika przyjezdnych
72' Zmiana w Wiśle. Za Jarka Kowalskiego na placu pojawia się Szymon Krauz
73; 4:1
80' Poprzeczka ratuje Wisłę!! Po dośrodkowaniu, które dociera do zawodnika z Tłuszcza na skraju pola karnego i  jego strzale piłka ląduje na poprzeczce mimo wyciągniętego jak struna Żemajtisa. Ufff było gorąco
86' 5:1
88' Swoją szansę na zdobycie gola ma Krauz jednak w pierwszej akcji przed oddaniem strzału uprzedza go obrońca a przy drugiej zabrakło centymetrów do przejęcia podania kolegi z zespołu
90' Koniec meczu.

Wisła wygrywa 5:1 i melduje się w kolejnej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Okręgowym. Teraz czekamy na losowanie i zobaczymy z kim zagramy