Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Łukasz Gałązka show!!

• autor: ninja89, 2017-10-15 20:23

Jeśli ktoś z kibiców oraz osób obserwujących nasz fanpage chciałby dostać palpitacji serca lub z rana zobaczyć parę siwych włosów zapraszamy na Estadio Modlińska. Emocje do końca gwarantowane w każdym spotkaniu. Po ubiegłotygodniowej porażce z liderem Radzymińskim Mazurem z którym przegraliśmy 3:2 w okolicznościach które warto puścić w zapomnienie. Było, minęło gramy dalej. Dzisiejszym przeciwnikiem nawet i dla mnie nieznanym był zespół SRT Halinów. Po wejściu do szatni dało się zauważyć że wszyscy to praktycznie młodzi zawodnicy a więc co za tym idzie szykuje się ciężki mecz dla podopiecznych Ryszarda Stromeckiego. Przypuszczenia okazały się trafne. Młodzi, wybiegani zawodnicy w pierwszych 15 minutach całkowicie zdominowali gospodarzy, którzy dopiero pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 18 minucie. Worek z bramkami rozsypał się w 22 minucie kiedy to potężną bombą zaskoczył bramkarza z Halinowa Łukasz Gałązka. Nasz zawodnik w tym meczu był nie do zatrzymania. Zdobył jeszcze dwie bramki w drugiej połowie meczu a mógł nawet i więcej, jednak minimalnie zabrakło do szczęścia Łukaszowi. W pierwszej połowie jego imiennik Łukasz Karczmarczyk wykorzystał kiks obrońcy i Wisła prowadziła dwoma bramkami. Chwila rozluźnienia i goście strzelają kontaktową bramkę. Po przerwie od razu dostajemy rzut karny po zagraniu piłki ręką w naszym polu karnym przez Karczmarczyka i mecz zaczyna się od nowa. Na szczęście oprócz wspomnianych dwóch bramek Gałązki swoje trafienia dokłada Paweł Madej i Rami Mohamed Mohamed Moussa, dla którego był to debiutancki gol w barwach Wisły. Goście ambitnie dążyli do zmiany wyniku ale po końcowym gwizdku to Wisła cieszyła się ze zgarnięcia 3 punktów. Brawo panowie!!!

Przebieg meczu
13’ Akcja prawą stroną boiska zespołu z Halinowa, dośrodkowanie, piłka mija obrońców Wisły. Dopada do niej gracz gości i z narożnika pola karnego uderza. Piłkę z linii bramkowej wybija Mateusz Mrozowski
17’ Zawodnika gości uprzedza Piotrek Małyszew, zagrywa do Pawła Madeja, który oddaje ją Piotrkowi, wbiega w pole karne, centra i wybicie przez zawodnika z Halinowa
18’ Podanie Mateusza Kowalskiego na lewo do Adama Fronczka. Ten przyjmuje piłkę klatką, odwraca się i próbuje przelobować bramkarza. Końcami palców udaje się goalkeeperowi gości zmienić tor lotu piłki a nie atakowany przez nikogo po chwili łapie ją i uruchamia kolegę na skrzydle.
1:0 22' Łukasz Gałązka (as. Łukasz Karczmarczyk)
Po wyrzucie z autu Piotrka Małyszewa głową zagrywa piłkę Łukasz Karczmarczyk pod nogi Łukasza Gałązki. Piekielnie mocny strzał Łukasza Gałązki z okolic 35m ląduje w lewym dolnym rogu bramki Halinowa
23’ Uderzenie Łukasza Karczmarczyka z 23m po podaniu Madeja, pewnie broni bramkarz
24’ Zagranie Kowalskiego do Madeja, ten lobem do Tomaszka. Za daleko wypuszcza sobie piłkę Tomek i mimo oddania strzału bramkarz broni – twarzą. Kilka chwil na interwencje medyka po zgłoszeniu przez owego zawodnika krótkiej niedyspozycji
26’ Z lewej strony dośrodkowanie zawodnika gości, ten jest sam na sam i w ostatniej chwili piłkę spod nóg wyłuskuje mu Hubert Koński. Ufff było gorąco
30’ Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykonywanego przez Michała Banaszka znajduje adresata w postaci Pawła Madeja. Strzał i teraz to obrońca z Halinowa na rzut rożny wybija piłkę z linii bramkowej. Korner wykonuje Adam Fronczek. Centra idealna na głowę Banaszka ale minimalnie nad bramką
34’ Akcja gości. Dośrodkowanie z prawej strony wprost na głowę gracza z Halinowa. Strzał i fenomenalnie wyciąga się jak struna Tomasz Kokosiński parując piłkę na rzut rożny. To powinien być gol dla przyjezdnych!!!
2:0 38' Łukasz Karczmarczyk (as. Paweł Madej)
Po podaniu Pawła Madeja, zawodnik gości kiksuje na czym skrzętnie korzysta Łukasz Karczmarczyk i w starciu sam na sam z bramkarzem posyła piłkę w lewy dolny róg bramki
2:1 40' SRT Halinów
Goście przeprowadzają akcje lewą stroną boiska. Zagranie w pole karne, piłkę przyjmuje gracz z Halinowa i strzałem w prawy dolny róg zdobywa kontaktową bramkę
42’ Za faul żółtą kartką zostaje ukarany Hubert Koński
2:2 47' SRT Halinów - rzut karny po zagraniu piłki ręką przez Karczmarczyka. Strzał pod poprzeczkę i mamy remis
47’ Za dyskusje z arbitrem żółtym kartonikiem zostaje ukarany Łukasz Gałązka
49’ Po nieprzepisowym zagraniu na Łukaszu Gałązce z rzutu wolnego dośrodkowuje Mateusz Kowalski, gdzie ta spada pod nogi Madeja. Strzał i minimalnie obok lewego słupka
3:2 51' Łukasz Gałązka (as. Tomasz Tomaszek)
Daleki wyrzut z autu Tomka Tomaszka głową w okienko na bramkę zamienia Łukasz Gałązka
4:2 54' Łukasz Gałązka (bez asysty)
Dobitka strzału Pawła Madeja, który oddaje strzał po zagraniu Tomaszka. Bramkarz piąstkuje ale wprost pod nogi Łukasza, którego strzał w lewy dolny róg wyprowadza zespół na dwubramkowe prowadzenie
60’ Zmiana schodzi Mateusz Mrozowski a na boisku melduje się Rami Mohamed Mohamed Moussa
63’ Wybicie spod własnej bramki przez Tomka Kokosińskiego. Piłka przelatuje dobre 60m i dociera do Pawła Madeja, który po wygranej walce z obrońcą gości oddaje strzał na bramkę. Niestety bramkarz obronił
65’ Rzut wolny dla Halinowa. Strzał z ponad 30m pewnie broni Kokosiński
66’ W niegroźnej sytuacji piłkę głową do bramkarza głową podał Gałązka. Zrobił to za lekko i zza jego pleców wybiegł zawodnik przyjezdnych. Stanął oko w oko z Kokosińskim jednak na szczęście górą w tym pojedynku był nasz goalkeeper
67’ Zmiana w Wiśle – schodzi Adam Fronczek a za niego na boisku melduje się Tomasz Wierzbicki
5:2 70' Paweł Madej (bez asysty)
Zbyt słabe zagranie zawodnika gości. Piłkę przejmuje Madej, zbiega w lewy narożnik, oddaje strzał i w prawy dolny róg bramki
72’ Kolejny daleki wyrzut z autu autorstwa Tomaszka, strzałem kończy Gałązka. Minimalnie nad bramką
73’ Przerzut z lewej na prawą stronę. Przełożenie piłki z lewej na prawą nogę przez zawodnika gości. Strzał, broni Tomek.
74’ W miejsce strzelca trzech bramek Łukasza Gałązki wchodzi jego imiennik Łukasz Majewski, dla którego jest to pierwszy mecz w sezonie po długiej absencji spowodowanej urazem doznanym w meczu o Puchar Polski z Reprezentacją Dziennikarzy Warszawa. Witaj ponownie na boisku Łukasz!!!
75’ Ponowne wybicie Kokosińskiego powoduje wyjście sam na sam z bramkarzem Madeja. Niestety tym razem minimalnie obok lewego słupka
78’ Rzut rożny. Dośrodkowanie Tomka Wierzbickiego na dłuższy słupek gdzie bez opieki pozostał Madej. Strzał Pawła nad bramką
79’ Zmiana w Wiśle – za Piotrka Małyszewa wchodzi Adam Podgórski
80’ Wolny dla Wisły. Strzał z ponad 40m Michała Banaszka minimalnie nad bramką
82’ Żółta kartka dla SRT Halinów
83’ Potężna bomba Tomasza Tomaszka z ponad 40m z rzutu wolnego. Piłka uderza w poprzeczkę, plecy bramkarza i po chwili zostaje wybita z pola karnego. Kibice, rezerwowi, trener łapią się za głowę. Gdyby to wpadło – stadiony świata!!!!!
83’ Kolejna zmiana w ekipie z Jabłonny – schodzi Tomasz Tomaszek a za niego wchodzi Łukasz Walczak
84’ Żółta kartka dla SRT Halinów
85’ Przed szansą Adam Podgórski. Zagranie Walczaka do Kowalskiego, ten na prawo do Ramiego, który zagrywa przed pole karne do Adama. Strzał blokuje zawodnik z Halinowa
6:2 88' Rami Mohamed Mohamed Moussa (as. Mateusz Kowalski)
Po szybkim zagraniu z wolnego Mateusza Kowalskiego, szarży i wbiegnięciu w pole karne Rooki, który celnie uderza w lewy dolny róg bramki. Debiutanckie trafienie Ramiego
88’ Podwójna zmiana w Wiśle – za Łukasza Karczmarczyka wchodzi Maciej Lech a za Tomka Kokosińskiego w bramce melduje się Patryk Żemajtiś
89’ Rozpoczęcie gości od środka. Podanie strzał w połowy boiska, łapie Żemajtiś i ku radości ławki rezerwowych zaznacza swój pobyt na boisku
90’ Ostatnia akcja gości skutecznie przerwana wślizgiem przez Macieja Lecha.
Wisła podniosła się po ubiegłotygodniowej porażce. Rozmiar zwycięstwa cieszy, lecz nie przyszedł łatwo. Zawodnicy SRT Halinów pokazali też kawał dobrej piłki, wybieganie, dobre zgranie i mimo wszystko są bardzo wymagającym rywalem i nie jednej drużynie urwą punkty czego im życzymy.
W imieniu drużyny oraz sztabu dziękujemy za obecność oraz zapraszamy za tydzień 22 października o 15:00 gdzie ponownie w Jabłonnie będziemy gościć spadkowicza z Ligi Okręgowej, zespół PSS Legion Warszawa. Czeka nas ciężka przeprawa. Liczymy na wasze wsparcie!!! No to teraz czas na kolejny kubek uspokajającej melisy :D