Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Kabaret przy Napoleona 2

• autor: ninja89, 2017-10-29 16:28

Ciężko pozbierać myśli po tym co zdarzyło się w Kobyłce, gdzie Wisła rozegrała swoje spotkanie z miejscowym Wichrem w ramach 11 kolejki rozgrywek o Mistrzostwo A-klasy. Czemu ciężko? Na wielu boiskach grałem będąc czynnym zawodnikiem ale takiego kabaretu jak dzisiaj to w życiu nie widziałem. Uprzedzam że zespół zagrał na maxa, zostawił sporo serducha na boisku, starał się kreować akcje ale...boisko a raczej jezioro bo inaczej tego nie można nazwać na grę nie pozwalało. Jedynie środkowa strefa boiska była jako tako zdatna do gry podczas gdy boki to jezioro i to dosłownie. Piłka zatrzymywała się w miejscu, nie można było przyśpieszyć z akcją bo każdy dbał o to by nie połamać sobie nogi lub innej części ciała. Każda dobrze zapowiadająca się kontra kończyła się zatrzymaniem piłki w wodzie. Sędziowie dopuścili to boisko ze sztuczną nawierzchnią do spotkania. Pytanie - czym się kierowali podejmując taką decyzję? Bo na pewno nie pięknem futbolu. Odbyć mecz, wziąść kasę i heja, jedziemy do domu. Co tam że ktoś sobie prawie nogę połamał ( patrz nasz bramkarz Patryk Żemajtiś i pomocnik Łukasz Gałązka).Co tam że mecz przypominał kopaninę i przysłowiową lagę do przodu. Wicher wygrał strzelając bramkę na początku spotkania a potem oprócz jednej, dwóch sytuacji walczył tak jak i my o to żeby utrzymać równowagę i nie skończyć meczu z kilkoma kontuzjami własnych zawodników. Przegraliśmy to spotkanie, szacunek dla zespołu. Mecz przegraliśmy, na wiosnę postaramy się zrewanżować dzisiejszym przeciwnikom a na razie zapraszam do relacji minutowej z meczu.

Przebieg meczu

3' 1:0 MKS Wicher Kobyłka
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wybiciu głową przez Michała Banaszka przed pole karne, na strzał z pierwszej piłki decyduje się zawodnik Wichru. Mimo rozpaczliwej interwencji Patryka Żemajtisia, który wyciągnął się jak struna piłka ugrzęzła w lewym dolnym rogu bramki

5' Na uwagę zasługuje fakt że z piłką do ataku pozycyjnego rusza Mikołaj Kropicz by po chwili stracić ją...w wodzie bowiem piłka zatrzymała się w kałuży i uniemożliwiła naszemu zawodnikowi wyjście z kontrą

6' Rzut wolny dla Wichru. Dośrodkowanie głową poza pole karne wyekspediował Hubert Koński

7-14' Czy ktoś na trybunach ma kajak lub ponton?

15' Do zagranej piłki przez Adama Fronczka dochodzi Łukasz Majewski, uderza obok bramki po czym ku zdziwieniu wszystkich pada bramkarz gospodarzy bez zetknięcie się z naszym zawodnikiem

16' To powinien być gol dla Kobyłki. Piłkę spod własnej bramki egzekwuje zawodnik Wichru, która mija wszystkich zawodników, w tym obrońców Wisły. Przed szansą sam na sam staje gracz gospodarzy ale jego strzał przepięknie nogą broni Patryk Żemajtiś

17-29' Zawodnicy obu drużyn niestety nie są w stanie przez warunki boiskowe stworzyć dla siebie sytuacji, piłka staje w wodzie i uniemożliwia rozegranie akcji zarówno jednym jak i drugim

30' Strata Tomka Wierzbickiego, strzał z narożnika pola karnego ląduje obok prawego słupka

34' Za faul żółtą kartką zostaje ukarany Rami Mohamed Mohamed Moussa

35' Upomnienie w postaci  żółtej kartki dostaje gracz Wichru za wślizg wykonany będąc mimo to na pozycji spalonej. Groznego urazu doznaje nasz bramkarz jednak mimo bólu gra dalej

39' Zbyt słabe wybicie Żemajtisa, przejmuje zawodnik z Kobyłki, pociąga kilka metrów i decyduje się na strzał zza pola karnego. Piłka przelatuje obok prawego słupka

42' Łukasz Karczmarczyk mimo obecności trzech zawodników zagrywa do Tomka Wierzbickiego. Dośrodkowanie Wierzby pewnie łapie bramkarz

45+1' Koniec I połowy

46' Michał Szymczak wchodzi za Łukasza Majewskiego

53' Zza pola karnego uderza Wierzbicki, obok bramki

57' Żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie na Wierzbickim otrzymuje zawodnik Wichru

63' Rami Mohamed Mohamed Moussa schodzi a w jego miejsce na boisku melduje się Łukasz Gałązka

69' Rzut wolny dla Wisły. Kapitan Mateusz Kowalski uderza, niestety nad bramką

72' Kolejka kartka dla zawodnika gospodarzy za faul na zawodniku Wisły

76' Adam Podgórski zmienia Mikołaja Kropicza

77' Z dystansu uderza Gałązka po podaniu Kowalskiego. Bramkarz wypluwa piłkę na rzut rożny

78' Na uderzenie sponad 30m po niedokładnym wybiciu zawodnika z Kobyłki decyduje się Piotrek Małyszew. Piękne uderzenie, szkoda że daleko od bramki.

81' Grozną akcję Wichru wślizgiem przerywa Michał Banaszek. Gdyby nie to przeciwnik wyszedłby sam na sam z naszym bramkarzem

83' Zagranie Michała Banaszka do Piotrka Małyszewa, ten dośrodkowuje w pole karne gdzie głową piłkę wycofuje Adam Podgórski, strzał naszego kapitana zostaje zablokowany

85' Akcja prawą stroną boiska, dogranie przed pole karne przez zawodnika gospodarzy, strzał...i broni Żemajtiś

88' Wyrzut z autu Michała Szymczaka, strzał Mateusza Kowalskiego nad bramką

90' Za faul żółta kartką zostaje ukarany Michał Szymczak

90+3' Ostatnia szansa Wisły. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, wprost na głowę Adama Fronczka, który strzela nad bramką
Po tej akcji sędzia kończy spotkanie.

Następne spotkanie miejmy nadzieję w lepszych warunkach atmosferycznych rozegramy z MKS Hutnik Warszawa. Mecz odbędzie się w niedziele o 13:30 w Jabłonnie. Wszystkich serdecznie zapraszamy!!!!