Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić

• autor: ninja89, 2017-11-05 18:22

Obecna kolejka obfitowała w wiele niespodzianek. Lider przegrał u siebie dość wyraźnie 1:4 z ŁKS Łochów (nasz przeciwnik za tydzień) a czerwona latarnia ligi, zespół Interu Warszawa ku wielkiemu zaskoczeniu pokonało zespół Artura Lewandowskiego Wkrę Pomiechówek 3:2. O ile te spotkania były naprawdę sporym zaskoczeniem to mieliśmy nadzieje ze i nam uda się sprawić małą niespodziankę w spotkaniu z naprawdę dobrym zespołem jakim jest MKS Hutnik Warszawa. Zawodnicy z Bielan obok Mazura i rezerw Legionovii są wymieniani w gronie kandydatów do awansu szczebel wyżej. Prawie wygraliśmy to starcie. Prawie? Do 66 minuty prowadziliśmy 1:0 po golu Tomka Wierzbickiego a asyście jego imiennika Tomaszka z 17 min meczu. Wtedy to po dośrodkowaniu i wybiciu głową jednego z naszych zawodników na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się gracz przyjezdny i piłka mimo interwencji Tomka Kokosińskiego zatrzepotała w siatce a konkretnie w prawym dolnym rogu bramki Wisły. Od te pory mimo kilku szans Wisły to Hutnik złapał wiatr w żagle i dążył do zwycięstwa w niedzielnej konfrontacji i niestety to im się udało w 78 minucie kiedy to po piekielnie mocnym uderzeniu jednego ze swoich zawodników piłka ląduje w siatce gospodarzy. Mądra obrona wyniku przez przyjezdnych przy rozpaczliwych atakach Wisły spowodowała że podopieczni Ryszarda Stromeckiego przegrala drugi mecz z rzędu. W ostatnich 5 spotkaniach Jabłonowskie Byki wygrały raz, trzy razy schodzili pokonani i raz podzielili się punktami.  Już za tydzień pojedziemy na ostatni mecz rundy jesiennej do dalekiego Łochowa gdzie zmierzymy się z miejscowym ŁKS a po  nim na pewno będzie parę chwil na przemyślenia, wyciągniecie wniosków i przede wszystkim podniesienie zespołu i skuteczna walka o ligowe punkty na wiosnę!!!

Przebieg meczu
4' Akcja Hutnika lewą stroną boiska. Zbytnie wypuszczenie sobie piłki przez zawodnika gości, wybicie Huberta Końskiego które odbija się od pleców gracza przyjezdnych, przejęcie przez niego piłki, dośrodkowanie przed pole karne...strzał, ale daleko od bramki Tomka Kokosińskiego

6' Zagranie Mateusza Kowalskiego do Tomka Tomaszka, który odgrywa do swojego imiennika Wierzbickiego. Wbiegnięcie naszego zawodnika w pole karne, próba zagrania zostaje zablokowana przez zawodnika gości.

11' Przejęcie piłki przez Tomka Tomaszka, mija dwóch graczy Hutnika, wpada w pole karne, płasko zagrywa do Mikołaja Kropicza który niestety nie uderzył celnie i piłka w rękach bramkarza

15' Rzut rożny dla Wisły. Dośrodkowanie Adama Fronczka, strzał głową Huberta Końskiego minimalnie obok bramki.

17' 1:0 dla Wisły. Daleki wyrzut Tomka Tomaszka z autu. Żaden z zawodników Hutnika jej nie dosięga z czego skrzętnie wykorzystał Tomek Wierzbicki posyłając piłkę do pustej bramki.

18' Kolejny rzut rożny dla Wisły. Dośrodkowanie Adama Fronczka przed pole karne głową wybija zawodnik Hutnika.Tam na strzał decyduje się Kropicz ale obok bramki.

20' Wyrzut z autu Maćka Lecha, piłka mija Kropicza ale zza jego pleców wyłania się Wierzbicki. Dośrodkowanie Tomka i nad bramką głową uderza Łukasz Gałązka

23' Hutnik w ciągu dwóch minut oddaje dwa grozne strzały. Jeden z okolic 25m a drugi ciut bliżej. W obu sytuacjach pewnie broni Kokosiński

25' Akcja Wisły. Zagranie Mateusza do przed pole karne do Gałązki. Strzał Łukasza obok bramki

31' Rzut wolny dla Hutnika.  Strzał pewnie broni nasz bramkarz

32' Kolejna indywidualna akcja Tomaszka. Nasz zawodnik po przejęciu piłki i przebiegnięciu z nią dobre 15m przy obecności dwóch graczy gości, wbiega w pole karne i wykłada piłką Wierzbickiemu, który nie trafia w dogodnej sytuacji. Sytuacje próbuje uratować Kropicz jednak jego strzał leci wysoko nad bramką

34' Akcja duetu Fronczek - Tomaszek. Tomek podaje do Adama, ten zagrywa mu piętą, strzał Toma niestety w boczną siatkę

35' Po chwili błąd jednego z naszych zawodników który za słąbo wybił piłkę próboje wykorzystać gracz przyjezdnych. Po przebiegnięciu kilku metrów jego strzał pewnie broni Kokosiński

36' Żółta kartka dla MKS Hutnik

37' Za faul żółtą kartką zostaje ukarany nasz kapitan Mateusz Kowalski

42' Po odebraniu piłki na strzał i wyjściu sam na sam z bramkarzem Tomek Tomaszek potężnym uderzeniem posyła piłkę obok bramki. To powinien być gol!!!!

43' Hutnik przed przerwą wyprowadził jeszcze dwie kontry które wpierw zatrzymały się na Michale Banaszku,, który wślizgiem zażegnuje niebezpieczeństwa przed dośrodkowaniem piłki ze strony gości a kolejna na Maćku Lechu, który dobrze odczytał zagranie zawodnika przyjezdnych i w porę przejął piłkę adresowaną na lewą stronę boiska

45' Koniec pierwszej połowy

46' Za krytykę sędziego żółtą kartką zostaje upomniany Łukasz Gałązka. Rzut wolny dla Hutnika. Strzał po ziemi mimo odbicia od naszego zawodnika pewnie broni Kokosiński

47' Kolejna fenomenalna akcja Tomaszka. Mijając dwóch zawodników, wbiega w pole karne, gdzie wystawia piłkę Kropiczowi, który nie trafia w piłkę....Po chwili dostaje ją Fronczke, który miał zamiar uderzyć pod poprzeczkę. Niestety strzał został zablokowany i tylko rzut rożny

49' Rzut wolny po faulu na Wierzbickim. Dośrodkowanie Mateusza wprost na głowę Huberta Końskiego. Strzał naszego zawodnika niestety nad bramką

54' Po złapaniu piłki przez Tomka Kokosińskiego, ten od razu uruchamia Kropicza. Mikołaj w pełnym biegu mija dwóch zawodników gości, zagrywa do Tomaszka, który mimo obecności zawodnika Hutnika oddaje strzał na bramkę. Piłkę pewnie wyłapuje bramkarz

55' Żółta kartka dla zawodnika Hutnika

56' Zmiana w Wiśle - schodzi Maciej Lech a wchodzi Łukasz Karczmarczyk

57' Wyrzut z autu Tomaszka. Głową Karczmarczyk ale bramkarz broni.

58' Strzał zawodnika Hutnika z ponad 30m. Pewnie broni Tomek

59' Po dośrodkowaniu Mateusza w pole karne powstaje małe zamieszanie gdzie wpierw strzał Karczmarczyka zostaje zablokowany by po chwili na ten sam manewr decyduje się Gałązka. W tym przypadku na posterunku był bramkarz gości

62' Rzut rożny. Dośrodkowuje Adam Fronczek, strzał Tomaszka nad bramką

66' 1:1 Korner dla Hutnika. Dośrodkowanie, głową piłkę wybija Koński na narożnik pola karnego gdzie czeka bez asekuracji zawodnik Hutnika. Strzał i piłka ląduje w prawym dolnym rogu. Szkoda.....

67' Za faul na bramkarzu żółtą kartką zostaje ukarany Tomasz Tomaszek

68' Sprytne płaskie zagranie z rzutu rożnego przez zawodnika gości. Piłka mija prawie wszystkich w polu karnym po czym dopada do niej gracz Hutnika. Strzał i w ostatniej chwili blokuje Banaszek. Hutnik dominuje

71' Z boiska schodzi Tomek Wierzbicki a na jego miejsce pojawia się Łukasz Walczak

73' Po zagraniu Mateusza Kowalskiego w dogodnej sytuacji znalazł się Łukasz Karczmarczyk. Niestety nie miał komu zagrać więc zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Nad bramką

74' Po stracie jednego z naszych zawodników na strzał z ponad 20m decyduje się zawodnik gości. Obok bramki

76' Akcje Wiślaków. Kowalski do Łukasza Walczaka, ten do Tomaszka, który oddaje piłkę Łukaszowi. Przerzut do Fronczka, który uderza na bramkę. Pewnie bramkarz

78' 1:2 Kolejny rożny. Dośrodkowanie, zbyty krótkie wybicie, potężny strzał i bramka dla Hutnika.

79' Swojej szansy po raz kolejny szuka Karczmarczyk po zagraniu naszego kapitana. Nad bramką

82' Przerzut z lewej na prawą stronę przez graczy z Warszawy. Strzał...broni Kokosiński

84 - 90+3 Hutnik się broni, czasami kontry a Wisła rozpaczliwie szuka bramki wyrównującej. Niestety po końcowym gwizdku to goście mogli cieszyć się z trzech punktów.

Mieliśmy zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji, zostaliśmy skarceni - taka jest piłka że wygrywa drużyna która strzeli więcej bramek. Brawa do Hutnika za walkę do końca a my musimy wyciągnąć wnioski i w ostatnim meczu pokazać charakter i wolę zwycięstwa. Naszym dzisiejszym przeciwnikom dziękujemy za dobrą lekcję i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach a co do naszej drużyny - panowie głowa do góry walczymy!!!!!! Każdy w was wierzy!!!!