Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Wygrana po bardzo ciężkiej przeprawie

• autor: ninja89, 2018-05-06 00:17

W sobotnie popołudnie gdy wiele rodzin spędzało czas nad Wisła lub delektowała się lodami na Warszawskiej Starówce niedaleko na Kawęczyńskiej 44 swój mecz w ramach 20 kolejki rozgrywek o Mistrzostwo A-klasy rozegrał miejscowy SP Inter Warszawa z K.S Wisła Jabłonna. Poprzednia konfrontacja obu zespołów zakończyła się wygraną podopiecznych Ryszarda Stromeckiego 5:0 mimo że przeciwnicy rozegrali wtedy całkiem dobre spotkanie. Zespół z Warszawy znany jest z ostrej, twardej oraz bardzo ambitnej postawy w każdym spotkaniu co pokazał także mecz z rezerwami Legionovii w Legionowie na której miałem przyjemność być i obserwować poczynania dzisiejszego przeciwnika. Nie inaczej było dzisiaj. Mimo bardzo trudnej sytuacji w tabeli zawodników trenera Franciszka Wardejna na trybuny Estadio Kawęczyńska zawitała spora grupa ultrasów Warszawskiego Interu odziana w klubowe barwy, dopingująca przez większą część meczu za co należy im się szacunek. Od początku spotkania obie drużyny postawiły na otwarty, twardy futbol mieszczący się w ogólnych zasadach fair play co na pewno przypadło do gustu wielu zebranym dzisiaj kibicom. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze po przepięknym płaskim uderzeniu z rzutu wolnego z ponad 35m. Bramkarz Wisły nawet nie mrugnął i tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Zapewne będzie można obejrzeć tą bramkę na fanpage Interu bowiem z tego co zauważyłem w idealnym momencie jeden z kibiców Interu uwiecznił ten strzał „stadiony świata” na telefonie komórkowym. Będzie co pokazywać dzieciom J  Mimo naporu ze strony Wisły, bramkę udało się zdobyć kilkanaście minut później kiedy to po wyrzucie z autu Tomka Tomaszka i zamieszaniu w polu karnym najbardziej przytomnie zachował się Michał Banaszek kierując piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza. W drugiej połowie cios za ciosem, twarda gra za twardą grę i zwycięski gol na siedem minut przed końcem autorstwa  Łukasza Karczmarczyka po przedłużeniu głową Michała Banaszka, który otrzymał piłkę po zagraniu z wolnego naszego kapitana Mateusza Kowalskiego. Do końca spotkania mieliśmy swoje okazje do podwyższenia rezultatu ale cuda w bramce wyczyniał goalkeeper Interu i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem 2:1. Gratulacje panowie za wynik i zostawienie sporo zdrowia i serca na boisku a także wielki szacunek dla zawodników Interu, którzy walczą do końca, twardo, nieustępliwie i z wielką ambicją. Życzymy wam powodzenia w kolejnych spotkaniach i utrzymania w A-klasie.

minuty w rozwinięciu...

Minuty

6’ Rzut wolny dla Wisły po nieprzepisowym zatrzymaniu zawodnika Interu. Uderzenie Tomka Tomaszka minimalnie nad bramką

7’ Po raz drugi w tym spotkaniu do piłki podchodzi Tomasz Tomaszek, jednak przeskakuje nad nią a na bramkę z rzutu wolnego uderza Mateusz Kowalski. Ten sam skutek jak minutę temu

11’ Wolny tym razem dla Interu. Miękka wrzutka, uderzenie głową pewnie broni Tomasz Kokosiński

13’ Zbyt słabe zagranie jednego z zawodników gospodarzy, przejmuje Hubert Koński. Mija po drodze dwóch zawodników miejscowych, zagrywa na prawą stronę do Mrozowskiego. Dośrodkowanie Mateusza wpada w ręce bramkarza

16’ Wyrzut z autu Tomka Tomaszka, strzał głową Pawła Madeja sprawia spore kłopoty bramkarzowi, który odbija ją przed siebie. Niestety nikt z Wisły nie poszedł na dobitkę

18’ Rzut rożny dla Interu. Dośrodkowanie, strzał głową ale daleko od bramki. Zero zagrożenia.

20’ 1:0 dla Interu

21’ Pokrzepieni prowadzeniem gospodarze przeprowadzają groźna akcję prawą stroną boiska, gdzie dwa podania – wpierw przed pole karne a po chwili pomiędzy dwoma defensorami Wisły, ratuje gości przed utratą drugiego gola fakt jedynie ten strzał poszybował w boczną siatkę

23’ Akcja Interu środkową strefą boiska. Zagranie na prawą stronę, odegranie ponownie do środka. Podciągnięcie kilka metrów akcji. Próba strzału przyblokowana przez Huberta Końskiego. Tylko rzut rożny dla Interu.

25’ Dośrodkowanie z rożnego zawodnika Interu pewnie łapie Kokosiński i od razu wyrzutem uruchamia Madeja, ten zagrywa na lewą stronę do Prandziocha. Dośrodkowanie Szymona, strzał głową Pawła minimalnie mija prawy słupek Interu

29’ Zgranie klatką przez Madeja wprost pod nogi Tomaszka po dośrodkowaniu Piotrka Małyszewa. Uderzenie naszego zawodnika niestety ląduje obok bramki

32’ 1:1

36’ To powinien być gol dla Wisły. Mateusz Mrozowski zagrywa do Tomka Tomaszka, ten do Banaszka, płaskie zagranie Michała w pole karne, uderzenie Madeja i słupek!!!!

38’ Zagranie na wolne pole Mateusza Kowalskiego do Piotrka Małyszewa. Po chwili następuje dośrodkowanie do Madeja, którego strzał zostaje wybroniony przez bramkarza gospodarzy

46’ Zmiana w obozie Wisły. Na drugą połowę nie wychodzi Mateusz Mrozowski a zamiast niego na placu boju melduje się Damian BedyneK

51’ Po zbyt mocnym zagraniu jednego z zawodników Wisły tylko Damian Bedynek wie jak zdołał w ostatniej chwili zagrać do Pawła Madeja piłkę zmierzająca na aut. Dalszy przebieg akcji to wbiegnięcie w pole karne Pawła i płaskie zagranie wzdłuż pola karnego w nadziei na wykończenie tej sytuacji strzałem na bramkę. Niestety piłka mija wszystkich zawodników i z drugiej strony Szymon Prandzioch przejmuje bezpańską piłkę, centruje wprost na głowę Madeja i strzał naszego zawodnika z lekkimi problemami broni bramkarz miejscowych.

57’ Zmiana w Wiśle – schodzi Szymon Prandzioch, wchodzi Łukasz Karczmarczyk

58’ Przerzut Łukasza Gałązki do Mateusza Mrozowskiego. Ten oddaje do Krzysztofa Bolkowskiego. Bolo mija dwóch zawodników Interu, dośrodkowuje, strzał głową oddaje Tomaszek wprost w ręce bramkarza

63’ Wyrzut Tomaszka z autu. Piłka przechodzi wszystkich zawodników i trafia do Madeja, który dorzuca wprost na głowę Karczmarczyka. Minimalnie nad bramką. To powinien być gol z uwagi na to że Łukasz nie był przez nikogo atakowany

68’ Rzut rożny dla Wisły. Dośrodkowuje Tomaszek, głową strzela Madej i nadal 1:1

69’ Żółta kartka dla Interu za nieprzepisowe zatrzymanie zawodnika Wisły

69’ Schodzi Krzysztof Bolkowski a w jego miejsce na placu witamy Tomka Wierzbickiego

71’ Poprzeczka ratuje Inter przed utratą gola!!! Strzelał Madej a dośrodkowywał Tomaszek. Dosłownie po chwili w  fenomenalny sposób bramkarz gospodarzy broni strzał Karczmarczyka, który wykorzystał niefrasobliwość obrony Interu.

73’ Akcja Wisły lewą stronę boiska po nieudanym wykonaniu rzutu wolnego. Piotrek Małyszew zagrywa co Łukasza Gałązki, który dostrzega dobrze ustawionego Tomka Wierzbickiego.  Niedawno wprowadzony zawodnik Wisły na chwilę  traci piłkę by po chwili ją odzyskać. Dośrodkowanie łapie bramkarz.

75’ Piłka poszybowała wysoko nad bramką Wisły, gdy po wyrzucie z autu i zgraniu piłki przed pole karne na strzał zdecydował się jeden z zawodników miejscowych.

78’ Piekielnie mocne uderzenie Banaszka w stronę bramki, ciałem blokuje obrońca Interu i po chwili pada jak rażony piorunem z bólu. Gdyby nie jego poświęcenie to kto wie czy ten strzał nie leciał w okienko bramki

81’ Kolejna zmiana w Wiśle – schodzi Piotrek Małyszew a za niego wchodzi Cezary Kowalski

83’ 1:2 dla Wisły

86’ Rooka wchodzi za Tomka Tomaszka

87’ Klepka braci Kowalskich. Mateusz do Czarka, ten oddaje naszemu kapitanowi, zagranie na lewą stronę do Wierzbickiego, strzał zablokowany przez obrońcę gospodarzy i tylko rzut rożny.

90’ Żółta kartka dla zawodnika Interu po nieprzepisowym zatrzymaniu jednego z graczy przyjezdnych

90+1 Rzut wolny dla Wisły z narożnika pola karnego. Płaskie zagranie przed pole karne do Karczmarczyka. Strzał Łukasza wybija na rzut rożny bramkarz gospodarzy

90+3 Rzut rożny. Rooka dośrodkowuje, szczupakiem strzela Madej ale niestety w boczną siatkę.