K.S Dąb II Wieliszew 1/1

Posiadanie piłki :

I połowa K.S Wisła Jabłonna - K.S Dąb II Wieliszew 58-42

II połowa K.S Wisła Jabłonna - K.S Dąb II Wieliszew 61-39

Na taki dzień jak dziś czeka każdy zawodnik nieważne czy grający zawodowo czy czysto amatorsko. Derby!!! Dokładnie te spotkania wywołują zawodnikach dodatkową motywacje wręcz napinkę na osiągniecie korzystnego wyniku dla swojej drużyny. Rywalizacja między zespołami z tego samego powiatu zwiastuje emocje od początku do końca, obfitująca  w wiele sytuacji bramkowych, ostrych starć i spięć pomiędzy zawodnikami obu drużyn. W takim scenariusz przebiegała niedzielna rywalizacja w Jabłonnie gdzie miejscowa Wisła podejmowała rezerwy Wieliszewskiego Dębu, którą od 2 sezonów prowadzi nasz wychowanek Damian Piekut, który ma także za sobą występy w seniorskiej drużynie Wisły. Dzisiaj stanął po przeciwnej stronie barykady jako chyba najmłodszy trener w naszej grupie B-klasy i co najważniejsze radzi sobie w tej roli całkiem nieźle co pokazują wyniki osiągnięte w lidzę gdzie jego zespół przed meczem w Jabłonnie plasował się na 4 miejscu co jest bardzo dobrym wynikiem zważywszy na to że jego drużynę stanowią młodzi zawodnicy wspomagani przez bardziej doświadczonych graczy takich jak Marcin Janicki, Łukasz Ćwikliński czy Mariusz Sokół. To połączenie młodości z rutyną może dać zaskakujący wynik na koniec sezonu ale na razie skupmy się na meczu. Od początku to goście narzucili swój styl gry co udokumentowali przepiękną bramką z rzutu wolnego Mariusza Sokoła. Piłka wylądowała w samym okienku!!! Bramka stadiony świata. Po tym trafieniu o dziwo zamiast pójsc za ciosem oddała pole graczom Ryszarda Stromeckiego którzy tylko w 1 połowie oddali aż 12 strzałów celnych w tym 5 w których bramka paść powinna jednak bramkarz Dębu Błażej Brona miał swój dzień broniąć w niesamowitych wręcz beznadziejnych sytuacjach. Skapitulował dopiero w 40 minucie po strzale Pawła Madeja którego fenomenalnie obsłużył Piotrek Małyszew (ah ta lewa noga) . W drugiej połowie przy dopingu miejscowych kibiców Wisła atakowała z wielkim animuszem i udokumentowała to bramką Szymona Prandziocha który wykorzystał zbyt dalekie wyjście bramakrza Dębu i technicznym lobem zdobył drugą bramkę dla ekipy Wisły. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie mimo wielu prób ze strony miejscowych więcej bramek nie padło a szczerze powinno, jednak znów w bramce czarował Błażej któremu zawodnicy Damiana Piekuta powinni postawić solidny obiad za jego interwencje bowiem gdyby nie on jego ekipa wyjeżdzała by z Estadio Modlińska z bagażem co najmniej 7 bramek a tak uległa tylko 2:1. Co do ilości żółtych kartek można gdybać czy sędzia podejmował dobre decyzje. Moim zdaniem derby takie są i będą ale przynajmniej dzięki temu mecz jest atrakcyjnieszy i niech tak pozostanie, kibicom na pewno nie będzie to przeszkadzać. Wynik idzie w świat, zajmujemy drugie miejsce a do prowadzącej Marcovii tracimy jeden punkt. Teraz czeka nas ostatni mecz w rundzie jesiennej. W czwartek o 20:30 zagramy z K.S Bednarska Warszawa na „Saharze” jak w pieszczotliwym żargonie mówi się o bocznym boisku Warszawskiej Polonii. Zapowiada się ciężkie spotkanie ale wierzymy że z tej konfrontacji wyjdziemy zwycięsko i na przerwę będziemy schodzić w dobrych nastrojach. Do zobaczenia

Minuty w meczu - w trakcie pisania

1’ Gospodarze rozpoczynają Derby Powiatu Legionowskiego!
3’ Paweł Madej dwukrotnie sprawdza czujność bramkarza gości. Za pierwszym razem blokuje obrońca a chwilę potem jego strzał zostaje sparowany rożny
5’ Rzut wolny dla przyjezdnych. Do piłki podchodzi Mariusz Sokół iiiii przepiękny strzał w samo okienko bramki strzeżonej przez Tomasza Kokosińskiego. Bramka stadiony świata 0:1
7’ Rzut wolny a wykonawcą Mateusz Kowalski. Strzał i z małymi kłopotami broni bramkarz Dębu
9’ Akcja gości. Wrzutka z lewej strony wprost na głowę napastnika przyjezdnych. Pewnie łapie Kokosiński
14’ Szybka akcja Dębu po odbiorze w środkowej strefie boiska, próba podania na prawą stronę, niecelnie piłkę przejmuje Lech i uruchamia na prawej stronie Tomasza Wierzbickiego, którego wrzutka zostaje wyłapana przez bramkarza gości
21’ Wolny dla Wisły. Ponownie Mateusz Kowalski, wrzutka, głową Madej, bramkarz odbija wprost pod nogi Maćka Lecha jednak mając pustą bramkę przed sobą posyła piłkę nad poprzeczką. To powinien być gol!!!!
27’ Adam Fronczek przyjmuje podanie od Łukasza Majewskiego. Wbiega w pole karne między dwoma obrońcami gości, strzela, niestety minimalnie obok prawej słupka przelatuje piłka
29’ Madej wrzuca piłkę a prawej strony po podaniu Lecha, dopada do niej Wierzbicki, przyjmuje,  zwodem mija gracza gości, strzela, bramkarz odbija, dobitka Czarka Kowalskiego szybuje wysoko nad bramką. Nadal 0:1
32’ Lech do Madej, ten pięknie uruchamia Wierzbickiego, wrzutak do Jarka Kowalskiego który zamiast strzelać od razu na bramkę, przyjmuję piłkę i piłka wychodzi na rzut rożny po zablokowaniu strzału przez obrońce Dębu
34’ Próba Piotrka Małyszewa z 30m, bramkarz gości wypluwa piłkę przed siebie gdzie czyha na nią Madej ale po jego strzale fenomenalna obrona goalkeepera przyjezdnych. Po chwili w wyniku nieporozumienia w szeregach obrony gości przed szansą staje Maciek Lech jednak i tym razem bramkarz broni strzał w tylko sobie wiadomy sposób egzekwując piłkę na rzut rożny. Dwie próby wrzutki  Tomka Wierzbickiego kończą się strzałem wpierw Michała Banaszka , jednak i tym razem piłka ląduje na róg by po chwili strzał Mateusza Kowalskiego przeleciał minął prawy słupek bramki Dębu. Bramka wisi w powietrzu…
40’ Piłkę z spod własnej bramki rozpoczynają zawodnicy Damiana Piekuta. Po chwili czystym wślizgiem futbolówkę odzyskuje Mateusz Kowalski by po chwili odegrać ją do Piotrka Małyszewa, który bez zastanowienia wrzuca ją w kierunku Madeja. Piłka mija dwóch obrońców gości i w sytuacji sam na sam w końcu Wisła zdobywa wyrównującą bramkę 1:1
41’ Ponownie z rzutu rożnego Wierzbicki, bramkarz piąstkuje przed pole karne, dopada do niej nasz kapitan jednak jego strzał leci wysoko nad bramką
43’ Gra się zaostrza, nasi obrońcy w tym Majewski i Banaszek nie patyczkują się z zawodnikami gości a ci z kolei robią to samo z naszymi zawodnikami. No cóż, derby rządzą się swoimi prawami

45+2’ Koniec I połowy

52’ Lech wypuszcza Madeja, który wychodzi sam na sam z bramkarzem, strzał i bramkarz wybija na rzut rożny. Tomek Wierzbicki z rzutu rożnego egzekwuje piłkę wprost na głowę Adama Fronczka jednak ponownie refleksem wykazuje się goalkeeper gości . Chwike pózniej w fenomenalny spoób broni strzał Jarka Kowalskiego któremu wprost na nogę piłkę dorzucił znowu Wierzbicki. Jak on to obronił słychać na trybunach jęk zawodu
59’ Wierzbicki do Madeja , ten wbiega w pole karne i wykłada piłkę niedawno wprowadzonemu Szymonowi Prandziochowi który nie trafia z półtora metra do pustej bramki strzelając nad poprzeczką
68’ Prandzioch po podaniu Mateusza Kowalskiego oddaje strzał zza pola karnego, wprost w ręce bramkarza
71’ Do trzech razy sztuka się mówi. Tym razem Szymon pokonuje bramkarza gości lobem sprzed pola karnego po tym jak bramkarz wyszedł do piłki w momencie gdy sam na sam wychodził Wierzbicki. 2:1!!! Szał na trybunach i w ekipie gospodarzy. Wisła prowadzi
73’ Przyjezdni dążą do wyrównania jednak na przeszkodzie staje im Fronczek na spółkę z Banaszkiem którzy swoim agresywnym pressingiem całkowicie uniemożliwiają gościom dojście do sytuacji strzeleckiej
74’ Po kiksie Małyszewa który swoją prawą nogą chciał wybić piłkę poza pole karne w sytuacji sam na sam z napastnikiem Dębu fenomenalną interwencją ratuje swoją drużynę Tomasz Kokosiński
78’ Wiślacy bronią się rozpaczliwie licząc na jakiś kontratak który wykończy Daniel Zalewski lub Paweł Madej jednak ich starania w końcowej fazie kończą się na obrońcach gości lub w środkowej strefie boiska po wybiciu tzw lagi kiedy to piłkę przejmują przyjezdni
90’ Zbiniew Marzęcki po podaniu Madeja zdobywa bramkę, jednak sędzia po protestach gości odgwizduje spalonego….którego nie było, ehh uroki B-klasy (patrz. Brak sędziów liniowych)