Warszawa, Stadion GKP Targówek, ul. Kołowa 18

2018-05-26, 10:00

Czas spotkania: 90 min.

Bramki:

3' 0:1 Samobój zawodnika Legionu
9' 1:1 Legion Warszawa
51' 2:1 Legion Warszawa
88' 2:2 Krzysztof Bolkowski (as. Mateusz Kowalski)

Pozostali na rezerwie
Dawid Salwin

Jak padały bramki:
0:1
Dośrodkowanie Mateusza Kowalskiego z ok.25m. Przy wyskoku piłkę nad swoim bramkarzem przerzuca zawodnik Legionu
1:1
Identyczna akcja co do bramki dla Wisły, z tym tylko że wychodzącego naszego bramkarza uprzedził rosły zawodnik Legionu pakując piłkę do siatki
2:1
Akcja Legionu lewą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne gdzie bez opieki i bez problemu piłkę do siatki skierował zawodnik gospodarzy
2:2
Rzut wolny dla Wisły. Dośrodkowanie Mateusza Kowalskiego w pole karne, gdzie powstało małe zamieszanie. W końcu najtrzeźwiej zachował się Krzysztof Bolkowski kierując piłkę w prawy dolny róg.

Wisła 1/3

Rozgrywki o Mistrzostwo A-klasy wchodzą w końcową fazę sezonu 2017/2018. Do zakończenia sezonu poza dzisiejszymi spotkaniami zostały jedynie 3 kolejki. Kwestia awansu jest już tak naprawdę rozstrzygnięta na rzecz RKS Mazura Radzymin i rezerw K.S Legionovia Legionowo. Nam jako beniaminkowi ligi po dwuletniej banicji w B-klasie zostało walczyć o jak najwyższą pozycję w lidze, mimo udanej rundy jesiennej i rozbudzenia apetytów miejscowej społeczności. Udaliśmy się do Warszawy na boisko GKP Targówek, gdzie w ramach 23 kolejki rozegraliśmy ligowe spotkanie z zespołem spadkowicza z Ligi Okręgowej PSS Legion Warszawa. Na jesieni w dość dramatycznych okolicznościach straciliśmy zwycięstwo w 90 minucie po rzucie karnym podyktowanym za faul naszego zawodnika na graczu gości. Dzisiejszego dnia nasi zawodnicy byli mocno zmobilizowani by taka sytuacja nie miała już miejsca jak na jesieni. O ile dość szybko strzeliliśmy bramkę a raczej Legion sam nam w tym pomógł pakując piłkę głową do własnej bramki po dośrodkowaniu naszego kapitana o tyle dwie bramki, które straciliśmy kilka minut później jak i w drugiej połowie daje spory materiał trenerowi na analizę dzisiejszego meczu i wpojenie zawodnikom jak powinni zachowywać się w danych sytuacjach aby tych błędów nie popełniać. Pod koniec meczu mimo gry w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach dla Adama Stromeckiego zdołaliśmy wyrównać po dośrodkowaniu Mateusza i skutecznym strzale Krzysztofa Bolkowskiego w zamieszaniu podbramkowym. Wracając do sytuacji z kartkami i wykluczeniu Adama. O ile pierwszą dostał z własnej chęci o tyle druga była bardzo kontrowersyjna w sytuacji gdy obaj zawodnicy zarówno Legionu jak i Wisły jednocześnie uderzyli futbolówkę. Gracz gości zwijał się z bólu tak jak nasz pomocnik. Nie wiem jak to zinterpretowała arbiter główna dzisiejszego spotkania ale ukaranie naszego zawodnika i wyrzucenie go z boiska to dla mnie jak i wielu osób oglądających to spotkanie dość kontrowersyjna sytuacja. Mógłbym więcej podać sytuacji w których trójka sędziowska popełniła rażące błędy ale nie odwróci to wyniku spotkania więc zamilczę....

Następne spotkanie rozegramy 3 czerwca o 17:00 w Jabłonnie z MKS Wicher Kobyłka. Już teraz zapraszamy wszystkich na to spotkanie!!!!!